کابینت های ممبران و ام دی اف

تفاوت کابینت های ممبران و ام دی اف

امروزه از کابینت ها علاوه بر محل نگهداری وسایل آشپزخانه برای زیبائی دکوراسیون خانه ها نیز استفاده می کنند. در این مقاله خصوصیات و تفاوت کابینت ام دی اف و ممبران توضیح داده شده است.

کابینت های ام دی اف

ام دی اف یک نوع دیگر از تخته فیبر است. چگالی ام دی اف تقریبا ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. تخته فیبر را پس از اینکه به روش خشک تولید شد روکش می زنند. روکش های ام دی اف علاوه بر زیبائی مقاومت کابینت ها را در برابر محیط بیشتر میکند. بهترین نوع روکش ام دی اف، روکش ملامینه است. مزیت روکش ملامینه نسبت به بقیه ی روکش ها در نحوه چسباندن کاغذ نقش دار به روی تخته ام دی اف است، طرح مورد نظر با فشار و حرارت دستگاه پرِس به روی تخته ام دی اف چسبانده می‌شود.

انواع تخته های ام دی اف و کاربردشان

  • ام دی اف نازک: این نوع ام دی اف های نازک که ۸/۱ تا ۵/۲ میلیمتر ضخامت دارند. برای کف کشوها، پشت کابینت ها و رویه درها استفاده می شود.
  • ام دی اف ضخیم: در سازه های معماری، ستون ها، پایه های میز، رویه کاری کابینت، کف نیمکت ها از این نوع ام دی اف ها که ضخامتشان زیاد است استفاده می شود.

کابینت های ممبران

مغزی کابینت ممبران از جنس ام دی اف است. ابتدا طرح مورد نظر روی تخته ام دی اف با دستگاه سی ان سی حکاکی می شود، سپس ام دی اف حکاکی شده با دستگاه ممبران روکش میشود و با رنگ مورد نظر روی تخته ی ام دی اف چسبانده می شود. ممبران همان تخته ام دی اف است، تفاوت شان در نحوه روکش زدن می باشد.

تفاوت ممبران و ام دی اف

  • تنوع طرح و مشبک کاری: در کابینت های ممبران به علت کار با دستگاه سی ان سی تنوع و مشبک کاری زیاد است، و می شود تمام قسمت های کابینت از جمله قوس ها، انحناها و.. را روکش کرد.
  • روکش ها پس از اتمام کار قبل از رنگ کردن کابینت های ممبران حذف می شوند.
  • کابینت ام دی اف نسبت به ممبران مقاوم تر است.
  • کابینت های ممبران به علت استفاده از ستون های اضافه و.. برای زیبائی بیشتر، کارائی کمتری برای نگه داریی وسایل آشپزخانه دارند.

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *