ام دی اف ایزوفام و انواع ورق های ام دی اف

ام دی اف ایزوفام و انواع ورق های ام دی اف

آشنائی با انواع ورق های ام دی اف

امروزه استفاده از کابینت ام دی اف در آشپزخانه ها به علت زیبائی، کیفیت و استفاده بهینه از فضا طرفداران زیادی دارد. اگر میخواهید کیفیت کابینت ام دی اف تان خوب باشد میبایست از ورق های مناسب و با کیفیت استفاده کنید. در این مقاله شما را با انواع ورق های ام دی اف آشنا میکنیم.

  • ام دی اف ایزوفام

یکی از محصولات ایران ام دی اف ایزوفام است. ام دی اف استاندارد ایزوفام از تخته فیبر با چگالی فشرده با مغز تایلندی تشکیل شده است. این محصول با تنوع رنگ، طرح با روکش مقاوم خارجی و برجستگی های زیبا یکی از زیباترین نوع ام دی اف است. ضخامت هر برگ ۱۶ میلی متر و عرضش ۱۸۳ سانتی متر است.

 

انواع ورق های ام دی اف

  • ورق ام دی اف تخت: ورق های تخت ام دی اف از تکیه های ریز چوب کاج و صنوبر که چوب ارزان و با مقاوم هستند تشکیل شده است. تکه های این چوب ها که در کنار هم بدون نظم چیده شده است.

ضخامت شان میبایست از ا میلی متر کمتر باشد، اندازه این چوب ها بین ۲ تا ۱۰ سانتیمتر است. تکه های چوب با چسب ضد آب و پرس به ورق مورد نظر چسبیده می شود. ورق های تخت با توجه به نوع چسب یا رزینی که در روند ساخت استفاده میشود کاربرد دارند. از این ورق های ام دی اف برای ساخت لوازم چوبی در داخل ساختمان، دیوارهای موقت، قفسه بندی، کابینت، زیر سازی سقف، جعبه های بسته بندی، بیلبوردهای تبلیغاتی، مبلمان، درب و.. استفاده می شود. ایت نوع ورق ام دی اف برای تمام شرایط آب هوایی و کارهای سنگین مناسب است.

ورق ام دی اف تخت

 

  • ورق ام دی اف پلای وود: این نوع ورق ام دی اف از صفحه های نازک به هم چسبیده تشکیل شده است. از این ورق ها برای قالب گیری سازه های بتنی، مبلمان، کابینت، دیوارهای چوبی، سازه ها و بسته بندی ها استفاده می شود. این ورق های ام دی اف کارائی بالاتر و قوی تر از سایر انواع ورق های ام دی اف دارند.

ورق ام دی اف پلای وود

 

  • ورق ام دی اف پی وی سی: استفاده از ورق های پی وی سی برای جاهایی که رطوبت دارند مناسب است. این ورق ها را می شود بدون ایجاد ترک راحت سوراخ کرد. از مزایای مهم این ورق مقاومت در برابر حشرات ریز، عایق پذیری بالا، قابلیت رنگ شدن، مقاومت بالا در برابر رطوبت ومواد شیمیایی است.

ورق ام دی اف پی وی سی

 

  • ورق ام دی اف روکش چوب: این نوع ورق همان چوب سه لایی به ضخامت ۳ دهم میلیمتر تا ۳ میلی متر است. در برخی موارد نجار مجبور می شود از این چوب که ظاهر زیبایی ندارد استفاده کند. برای رفع این مشکل و استفاده از کیفیت تخته سه لایی، با پرس روکش روی تخته این مشکل را رفع می کنند.

ورق ام دی اف روکش چوب

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *