نحوه نصب کابینت

پس از تهیه مواد اولیه و ابزارآلات، برش و مونتاژ یکی از مهمترین مراحل کابینت سازی یعنی نصب آن می باشد که در آن نکات بسیاری وجود دارد. این مقاله به آموزش نصب کابینت بصورت مرحله به مرحله و تصویری می پردازد.

در خلال انجام عملیات نصب کابینت اندازه گیریهای انجام شده در مراحل ابتدایی کار مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از شرکت ها، نرم افزاری را ارائه می دهند که ابعاد آشپزخانه شما را اندازه گیری می کند و ابعاد و طرح کابینت را محاسبه می نماید. اگر خودتان این کار را انجام دهید، باید یک نمودار با ابعاد دقیق کابینت ها و لوازم آشپزخانه خود به صورت تهیه نمایید. برای افرادی با تجربه ای که دوره های آموزش نصب کابینت را گذرانده اند، تهیه این لیستها دشوار نخواهد بود، اما برای افراد مبتدی وکم تجربه به دلیل عدم داشتن دید کافی از جزئیات کار، بهتر است از نرم افزارهای موجود کمک گرفته شود.

 

نحوه نصب کابینت

 

توجه داشته باشید هنگامی که کابینتهای جدید وارد آشپزخانه میشوند، مطمئن شوید که کابینهای قدیمی شما برداشته شده و آشپزخانه تمیز و آماده نصب است.

 

نحوه نصب کابینت

 

محل دقیق قرارگیری کابینت ها را پیدا کنید. برای پیدا کردن و علامت گذاری محل دقیق از یك پورت الكترونیك استفاده كنید.

 

نحوه نصب کابینت

 

با کابینت دیواری مربوط به بالای گوشه دیوار شروع کنید. از گوشه دیوار اندازه گیری کنید و سپس کابینت آن را نیز آماده کنید. برای هر یونیت از یک تخت چوب T شکل برای نگه داشتن کابینت استفاده کنید و آنرا با پیچ به دیوار محکم کنید. ممکن است کمی از نسبت به دیوار انحراف داشته باشد، بنابراین با توجه به طراحی اولیه اصلاح شود.

 

نحوه نصب کابینت

 

دستورالعمل های مشابه برای کابینت بعدی را دنبال کنید. دو کابینت را با استفاده از گیره های موسوم به “پیش دستی” به هم ببندید، اطمینان حاصل کنید که تمام بدنه کابینت به دیوار چسبیده است و این کار را برای تمام کابینتهای دیواری ادامه دهید.

 

نحوه نصب کابینت

 

برای پر کردن فاصله بین برخی از کابینت ها از المان های پرکننده ها استفاده کنید که اغلب آنها نیاز به برش دارند. سپس آنها را با پیچ کردن از داخل کابینت ها متصل کنید.

 

نحوه نصب کابینت

 

در ادامه آموزش نصب کابینت به یونیت های زمینی می پردازیم. توجه داشته باشید که در اینجا هم مشابه کابینت های دیواری، کار با کابینت گوشه شروع می شود. ابعاد را اندازه گیری کنید و به آرامی به دیوار وصل کنید.

کابینت بعدی را به همان شیوه (که در بالا ذکر شد)، با گیره پیش دستی به هم بچسبانید، اطمینان حاصل کنید که تمام بدنه کابینت به دیوار چسبیده است و این کار را برای تمام کابینتهای زمینی بررسی کنید.

پس از اتصال تمام کابینت ها به دیوار، درب ها باید متصل شوند. پس از اتمام مراحل فوق، به دنبال مسائل جزئی بروید و دستگیره ها را متصل کنید.

سعی کنید در پایان کار از زوایای مختلف آشپزخانه عکس مناسب بیاندازید. تا هم به عنوان مدرکی برای حسن انجام کار تلقی شود و نیز یک نمونه کار برای مشتریان بعدی شما.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *